
CITIZEN Attesa Eco-Drive Radio Controlled 39MM CB3044-55E
| Calibre No. | H128 |
|---|---|
| Maximum run time from full charge (Normal Use Condition) |
Approximately 6 months |
| Movement | Eco-Drive |
| Signal Reception | Global Radio-Controlled |
| Strap | Titanium |
| Water Resistant | Water Resistant to 10 bar |
| Weight | 91.6g |
| Thickness | 9.7mm |
| Case Size |
39mm |
| Case | Titanium |
| Surface Processing | DLC Grey (Bezel) |
| Glass | Sapphire Glass (Non Reflection Coating) |
| Warranty | 3 years warranty |
|---|---|
| Specification |
|
Original: $508.01
-65%$508.01
$177.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Calibre No. | H128 |
|---|---|
| Maximum run time from full charge (Normal Use Condition) |
Approximately 6 months |
| Movement | Eco-Drive |
| Signal Reception | Global Radio-Controlled |
| Strap | Titanium |
| Water Resistant | Water Resistant to 10 bar |
| Weight | 91.6g |
| Thickness | 9.7mm |
| Case Size |
39mm |
| Case | Titanium |
| Surface Processing | DLC Grey (Bezel) |
| Glass | Sapphire Glass (Non Reflection Coating) |
| Warranty | 3 years warranty |
|---|---|
| Specification |
|
















