
1 / 3
CITIZEN Attesa Eco-Drive Satellite wave 44MM CC4104-53E
| Calibre No. | F950 |
|---|---|
| Maximum run time from full charge (Normal Use Condition) |
Approximately 1.5 years |
| Movement | Eco-Drive |
| Signal Reception | GPS Satellite Wave |
| Strap | Titanium |
| Water Resistant | Water Resistant to 10 bar |
| Weight | 115g |
| Thickness | 13.7mm |
| Case Size |
44mm |
| Case | Titanium |
| Glass | Sapphire Glass (Non Reflection Coating) |
| Warranty | 3 years warranty |
|---|---|
| Specification |
|
$382.37
Original: $1,092.49
-65%CITIZEN Attesa Eco-Drive Satellite wave 44MM CC4104-53E—
$1,092.49
$382.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Calibre No. | F950 |
|---|---|
| Maximum run time from full charge (Normal Use Condition) |
Approximately 1.5 years |
| Movement | Eco-Drive |
| Signal Reception | GPS Satellite Wave |
| Strap | Titanium |
| Water Resistant | Water Resistant to 10 bar |
| Weight | 115g |
| Thickness | 13.7mm |
| Case Size |
44mm |
| Case | Titanium |
| Glass | Sapphire Glass (Non Reflection Coating) |
| Warranty | 3 years warranty |
|---|---|
| Specification |
|
















